Hareket halindeki aracın kapısına tutunarak polisten kaçmaya çalıştı

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde aile içi şiddet şüphelisinin yoğun trafikte polisten kaçmaya çalışırken başka bir aracın kapısına tutunarak sürüklendiği anlar polis kamerasına yansıdı. Polis şüpheliyi vurarak durdurdu.

Kaliforniya polisi, 23 Mart’ta yayınladığı polis kamerası görüntüleriyle birlikte yaptığı açıklamada, olayın 27 Ocak’ta gerçekleştiğini ve aile içi şiddet şüphelisinin ilk olarak aracıyla kaçtığını belirtti. Polis kamerası görüntülerinde kovalamacanın bir süre araçla devam ettiği, şüphelinin aracının lastiklerinden birinin parçalanması sonucunda aracını yoğun trafikte terk ettiği ve başka bir araca binmeye çalıştığı görüldü.

40 YAŞINDAKİ VALDEZ’E 5 SUÇLAMA

İkinci aracın hareket etmesiyle kapı koluna tutunan şüpheli, bir süre sürüklendi ve yayan kaçmaya çalıştı ancak polis, 40 yaşındaki Juan Miguel Valdez’i vurarak durdurdu. Valdez, hastanede tedavi gördükten sonra aralarında araba hırsızlığı, zorunlu alıkoyma, kaçakçılık, gözaltına direnme ve daha önceki bir suçtan dolayı şartlı tahliye sırasında ağır suç işlemenin de bulunduğu beş ağır suçtan dolayı tutuklandı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x